Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Warto dobrze dobrać biustonosz

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kiedy do Polski zawitało zjawisko brafittingu, okazało się, że przytłaczająca liczba Polek nosi źle dobrany stanik. Wystarczy zresztą rozejrzeć się wokół, by to zauważyć – piersi wychodzące z miseczek czy obwody na karku dobitnie o tym świadczą. Jest to fatalne zjawisko, z którym trzeba walczyć!

Tylko dobrze dobrany stanik może pełnić swoją rolę!

Panie, które bagatelizują fakt, że noszą źle dobrane staniki, mimo towarzyszącej temu ogromnej niewygody, muszą zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo niedobra sytuacja. W przypadku, gdy mają duży biust, który nie jest właściwie podtrzymywany, narażają się na jego szybką deformację oraz bóle kręgosłupa. Wrzynające się ramiączka mogą zaś pozostawić trwałe zagłębienia w ciele.

Na deformację są też zresztą narażone nawet mniejsze biusty. Zagrożeniem jest dla nich zarówno luźny obwód, który powoduje, że piersi „wiszą” w powietrzu, nie mając podparcia, jak i za małe miseczki, które boleśnie wpijają się w ciało.

W tym ostatnim przypadku istnieje też poważne zagrożenie zdrowia! Piersi mają budowę gruczołową, a jeśli są stale uciskane, może dość do pojawienia się zmian mastektomicznych, czyli zwłóknień i guzków. A tego już nie wolno bagatelizować!

Co można zrobić?

Wcale nie trzeba odwiedzać sklepu z bielizną oferującego usługę brafittingu, by móc zacząć nosić dobrze dobrany stanik. Trzeba tylko dowiedzieć się, jakie cechy ma posiadać taka bielizna, a potem znaleźć sklepy czy marki, które ją oferują. Na szczęście z tym jest coraz łatwiej – nie trzeba już sprowadzać staników z zagranicy, jak miało to miejsce jeszcze niedawno temu.

A jak dobrać rozmiar? Każdy szanujący się sklep z bielizną online ma na swej stronie tabelę rozmiarów, więc zakupy online mogą być wygodniejsze niż stacjonarne, zwłaszcza że sklepy internetowe mają znacznie szerszy asortyment.

Zatem jaki powinien być dobry stanik?

Kobiety powinny uświadomić sobie, że ciężar biustu musi opierać się na obwodzie stanika, a nie na ramiączkach, dlatego musi być on bardzo ścisły, nawet jeśli będzie im się wydawało na początku, że jest to niewygodne. Taki biustonosz podtrzyma nawet duży i ciężki biust, również bez ramiączek i podczas sytuacji takich jak taniec czy podskoki.

Oczywiście ogromne znaczenie mają też miseczki – nie powinny być one za małe ani za duże, muszą perfekcyjnie obejmować całe piersi, nie mogą odstawać ani też wpijać się w ciało. Jeśli odwiedzi się sklep z bielizną mający szeroką ofertę, uda się dobrać odpowiedni biustonosz, nawet jeśli trzeba będzie przymierzyć ich wiele.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl.

Comments are closed.