Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Dokument ten sprawdzany jest podczas każdej kontroli drogowej, a jego brak naraża na wysokie kary finansowe. Czym w praktyce jest ubezpieczenie OC? Jak działa?

Czym jest ubezpieczenie OC?

Polisa OC to ubezpieczenie, które należy zakupić by móc legalnie poruszać się danym pojazdem po drodze. Ubezpieczenie OC pozwala na ochronę interesów innych użytkowników drogi – w razie kolizji, to OC sprawcy pokrywa podstawowe koszty napraw. Ubezpieczenie OC to najczęściej polisa roczna, istnieje jednak możliwość zakupu polisy miesięcznej – opcja ta jest dedykowana dla właścicieli samochodów zabytkowych oraz osób, które zakupiły samochód i potrzebują czasu na jego przerejestrowanie.

Od czego zależy wysokość składki OC?

Jak wiadomo, wysokość składki OC nie jest stała. Kwotę polisy wylicza się na podstawie kilku informacji: wieku posiadacza pojazdu, ale też miejsca rejestracji, wieku i marki samochodu czy motocykla, pojemności silnika. W przypadku posiadaczy samochodów z wieloletnim stażem za kółkiem, cena polisy może być zmniejszona dzięki uzbieranym zniżkom – są one przyznawane za bezkolizyjną jazdę. Warto wspomnieć, że najwyższe polisy OC zapłacą młodzi i niedoświadczeni kierowcy. Zgodnie z analizami i statystykami, to właśnie oni są sprawcami i uczestnikami największej liczby wypadków i kolizji.

Gdzie kupić ubezpieczenie OC?

Jeszcze do niedawna jedyną metoda na zakup ubezpieczenia OC było stawienie się w biurze ubezpieczyciela. Dzisiaj możliwości jest więcej – możliwy jest zakup ubezpieczenia OC przez Internet. To prosta i wygodna usługa, która pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. Zakupiona i opłacona polisa zostaje wysłana na wskazany adres email.

Comments are closed.