Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubezpieczenie OC na pół roku – czy to możliwe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Obowiązkiem każdego kierowcy jest ubezpieczenie swojego pojazdu. Każdy właściciel samochodu czy motocyklu co roku zobowiązany jest do odnawiania polisy OC, czyli podstawowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Niestety, standardowo umowy podpisywane z towarzystwami ubezpieczeniowymi obowiązują przez 12 miesięcy. Czy możliwe jest ubezpieczenie pojazdu na krótszy okres?

OC krótkoterminowe

Korzystasz ze swojego jednośladu jedynie w sezonie letnim? A może prowadzisz wypożyczalnię samochodów w trwającym zaledwie 3 miesiące sezonie ślubnym? Warto mieć świadomość, że od obowiązujących przepisów istnieje wyjątek. Zgodnie z artykułem 27 Ustawy o Ubezpieczeniach obowiązkowych, możliwe jest wykupienie krótkoterminowej polisy OC. 

Do zakupu krótkoterminowej OC upoważnieni są właściciele wozów historycznych, zarejestrowanych czasowo, wolnobieżnych, przeznaczonych do jazd testowych, zarejestrowanych za granicą i sprowadzonych do Polski oraz aut zarejestrowanych na stałe przez komisy lub inne podmioty zajmujące się sprzedażą pojazdów.  Długość obowiązywania polisy nie jest ściśle określona. OC może chronić nasz pojazd przez pół roku albo zaledwie przez 30 dni.

Planujesz sprzedaż samochodu w ciągu kilku najbliższych miesięcy i podpisanie umowy z ubezpieczycielem na rok oznacza dla Ciebie stratę pieniędzy? W takim razie musimy Cię rozczarować. W takim przypadku jesteś zobowiązany do kupna rocznej polisy.

Ubezpieczanie? Wybierz mądrze!

Niezależnie od tego, czy kupujesz OC na cały rok czy chcesz ubezpieczyć pojazd jedynie na miesiąc, nie warto przepłacać. Na stronie beesafe.pl znajdziesz ofertę jednego z czołowych towarzystw ubezpieczeniowych oferujących doskonałe warunki wszystkim kierowcom.

Comments are closed.