Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Sztyblety jeździeckie – garść przydatnych informacji

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przygotowanie do jazdy konnej nie polega tylko na tym, aby usiąść na zwierzęciu. To także nabycie kilku podstawowych informacji, a także zakup sprzętu – jeżeli mamy zamiar wziąć się za jazdę na poważnie. Warto dowiedzieć się m.in. czym są sztyblety jeździeckie i czego należy się o nich dowiedzieć.

Krótkie buty do jazdy konnej

Sztyblety jeździeckie to krótkie buty, które sięgają zaledwie powyżej cholewki. Są one tańszą wersją obuwia. Oficerki są zdecydowanie droższe – chociażby dlatego, że sięgają aż do kolana. Sztyblety w swoim wyglądzie przypominają modne w dawnych czasach rolingstonki i bitelsówki. Buty do jazdy konnej różnią się nieznacznie krojem, co też nie powinno nikogo dziwić. W końcu chodzi tu o odpowiednie przygotowanie do jazdy. Całe buty muszą zostać tak przygotowane, aby można było do nich przytwierdzić czapsy, czyli ochraniacze na łydki jeźdźca. Czapsy muszą zostać przygotowane najlepiej z miękkich materiałów, ale na tyle mocnych, aby mogły w jak najlepszy sposób chronić nogi jeźdźca.

Czyste sztyblety jeździeckie

Niezależnie od tego, czy jeździmy w pełnym i pięknym słońcu, czy też w innych warunkach atmosferycznych – po każdej jeździe musimy zadbać o swoje obuwie do jazdy konnej, oczyszczając je w całości z kurzu i ewentualnego błota. Nie są to tanie buty, dlatego zróbmy wszystko, abyśmy mogli cieszyć się nimi jak najdłużej. Każdy jeździec powinien wyposażyć się w odpowiednie środki do konserwacji tego rodzaju obuwia, które są w stanie znaczny sposób wydłużyć ich żywotność. 

Comments are closed.

https://benkanejohns.com/zdrowie-na-pierwszym-miejscu-czy-bielizna-wyszczuplajaca-moze-cie-zaszkodzic/ https://benmeirovitz.com/na-czym-polega-wdrozenie-iso-27001/ https://dinusiek.pl/zalety-obozow-narciarskich-dla-dzieci/