Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Nowoczesna reklama znana od starożytności

Pinterest LinkedIn Tumblr

Coraz większą popularnością cieszy się nowa forma reklamy, zwana produktami POS. Okazuje się jednak, że używali jej już starożytni. Teraz przyjmuje ona nowe, bardzo skuteczne formy, ale wciąż ma na celu przyciągnąć klientów i zachęcić do kupna.

O co chodzi w produktach POS?

Produkty POS (ang. point of sale) najczęściej określa się jako materiały, które mają stymulować sprzedaż. Okazuje się, że rodowód reklam używanych poza środkami masowego przekazu jest bardzo stary. Już w starożytności na murach pojawiały się napisy, zachęcające do kupna różnych produktów czy usług, a starożytni Grecy wymyślili ulotki.Dziś również produkty POS (zwane też POSM) są skierowane na klienta detalicznego, ale wykorzystują o wiele szerszy wachlarz materiałów reklamowych, począwszy od tradycyjnych ulotek, przez różnego rodzaju stojaki, na wymyślnych potykaczach czy hangerach skończywszy.

Formy produktów POS są naprawdę różnorodne

Dzisiejsi reklamodawcy mają bardzo bogaty wybór produktów POS. Dzieli się je najczęściej albo ze względu na materiał, z którego są wykonane, albo ze względu na miejsce wykorzystania.Ze względu na materiał produkty POS dzieli się na miękkie i twarde. Te pierwsze są wykonane z papieru, kartonu i tektury. Obejmują różnego rodzaju ulotki, plakaty, broszury. Do produkcji twardych produktów POS wykorzystuje się najczęściej tworzywo sztuczne, metale oraz specjalne, utwardzane kartony i tektury. W tej grupie znajdują się m.in.: meble reklamowe, standy, kosze czy dyspensery.

Ze względu na miejsce wykorzystania produkty POSM są podzielone na:
– do umieszczenia na ladzie,
– do umieszczenia na podłodze,
– do umieszczenia na półkach i regałach,
– do umieszczenia na suficie,
– inne materiały reklamowe.

Czy ta reklama jest skuteczna?

Warto używać produktów POS, bo jest to wciąż reklama bardzo skuteczna. Bardzo wiele decyzji zakupowych jest podejmowanych impulsywnie, a materiały reklamowe często się do tego przyczyniają. Dużą zaletą produktów POS jest ich niezbyt wysoka cena. Dzięki temu mogą się one znaleźć zarówno w dużych, wielkopowierzchniowych sklepach sieciowych, jak i małych sklepikach czy punktach usługowych. Ze względu na bardzo dużą różnorodność form można też wybrać najlepsze rozwiązania dla danego przedsiębiorcy.Trzeba jednak pamiętać, że zbyt duża liczba produktów POS stłoczonych na niewielkiej przestrzeni może oddziaływać negatywnie na klienta, tworząc chaos informacyjny. Dlatego należy je stosować z umiarem, aby jak najlepiej wykorzystać zalety produktów POS.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Comments are closed.