Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kask jeździecki – niezbędny w czasie nauki jazdy konnej!

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Rozpoczęcie przygody z jazdą konną to świetny sposób na relaks i na nowe hobby – przekonują pasjonaci hippiki i instruktorzy. Aby jednak móc zgłębiać tajniki tego sportu warto się odpowiednio przygotować: na pierwsze lekcje jazdy konnej koniecznie zabierzmy kask jeździecki! Jaki model wybrać i gdzie go kupić?

Funkcjonalny kask jeździecki

Jazda konna to bez wątpienia jeden z najciekawszych sportów – daje ona możliwość zadbania o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, ale też pozwala na obcowanie z wyjątkowymi zwierzętami. Decydując się na naukę jazdy konnej przede wszystkim poznamy stajnię oraz sposoby siodłania i czyszczenia zwierzęcia. Aby jednak nasze zajęcia przebiegały w sposób bezpieczny konieczne jest zadbanie o kask jeździecki. Nowoczesne kaski znajdziemy u topowych producentów – zaproponują nam oni kaski zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Szukając odpowiedniego kasku pamiętajmy o tym, aby przymierzyć kilka modeli – różnią się one bowiem nie tylko rozmiarami, ale też sposobem profilowania. Istotne jest, aby kask jeździecki nie uwierał i dobrze leżał na naszej głowie – podpowiadają sprzedawcy. Kaski jeździeckie tworzone są z materiałów syntetycznych, odpornych na odkształcenia – skorupa taka ma skutecznie chronić naszą głowę podczas upadku z konia. Istotne jest również to, aby kask jeździeckibył zawsze zapięty pod szyją!

Wygodny strój dla jeźdźca

Kask jeździecki to tylko jeden z elementów ubioru jeźdźca. Decydując się na kontynuowanie nauki warto pomyśleć o wygodnych bryczesach – są to elastyczne spodnie z lejem, które pozwolą na zachowanie komfortu nawet podczas długich godzin w siodle. Bryczesy tworzone są z tkanin elastycznych i trwałych – są one odporne na ścieranie, jednocześnie pozwalają na stałą wentylację skóry. 

Comments are closed.

Industrialny hoker z oparciem do wyspy https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ zobacz