Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Kask do jazy konnej – jaki model wybrać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

 

Każda osoba dosiadająca konia powinna zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem stroju jest kask chroniący głowę przed poważnymi skutkami ewentualnego upadku. Czym powinien charakteryzować się nowoczesny kask do jazdy konnej? Sprawdź!

Solidny kask do jazdy konnej – najważniejsze cechy

Kask do jazdy konnej powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Czołowi producenci tego typu akcesoriów stosują przede wszystkim poliwęglan – innowacyjne tworzywo sztuczne o bardzo dobrych właściwościach mechanicznych. Zwróć uwagę na wnętrze kasku. Od wewnątrz kask powinien być pokryty cienką warstwą miękkiej gąbki. Wkład zwiększa amortyzację i wchłania pot. Ważne jest, aby gąbkę można było wyciągnąć i wyprać. Ważną częścią kasku są otwory wentylacyjne zapobiegające przegrzewaniu się i nadmiernemu poceniu podczas przejażdżek w gorące dni. Zanim kupisz konkretny model sprawdź, czy spełnia on wszystkie aktualne normy bezpieczeństwa.

Kaski dostępne są w kilku rozmiarach. Zadbaj o to, aby wybrane nakrycie głowy dobrze leżało na głowie, nie przesuwało się, nie opadało i nie ograniczało widoczności.

A może tańszy model używany?

Niemal każda stadnina oferuje swoim klientom możliwość wypożyczenia akcesoriów jeździeckich, w tym również kasków. Zanim zdecydujesz się na jazdę w używanym nakryciu głowy, zastanów się dwa razy. Kask dobrze spełnia swoje zadanie tylko wtedy, kiedy jego konstrukcja jest nienaruszona. Nawet niewielkie, niewidoczne na pierwszy rzut oka wgniecenie lub inne uszkodzenie znacząco zmniejszają ochronę. Jeśli chcesz zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, zakup własny kask starannie dopasowany do Twojej budowy anatomicznej. Ponadto, korzystanie z używanego kasku jest niehigieniczne.

 

 

Comments are closed.