Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy palmy w domu mogą bezpiecznie przetrwać?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Gdy marzy się nam egzotyczna roślina w domu, to świetnym wyborem jest palma, która znakomicie radzi się w warunkach pokojowych. Ma przepiękny wygląd, a liście układają się w fantastyczne zielone pióropusze. Należy też mieć na uwadze, że palma jest długowieczna i może rosnąć nawet do czterech metrów.

Jak dbać o palmę w domu?

Przede wszystkim musi ona stać w miejscu bardzo nasłonecznionym i nienarażonym na silne wiatry, które mogłyby ją uszkodzić. Zimową porą dobrze jest przenieść palmę na parapet, by była umieszczona jak najbliżej okna. Zimą trzeba również pamiętać o tym, by ograniczyć maksymalnie podlewanie tej rośliny, gdyż jest to czas wegetacji tej rośliny i nie potrzebuje ona wtedy tak wzmożonego podlewania.

Sadzenie i nawożenie palm

Gdy decydujemy się na palmę, to trzeba także wiedzieć, jak prawidłowo nawozić i sadzić palmę. Palmy przesadza się co roku na wiosnę. Korzenie tej rośliny mogą rozsadzić doniczkę, dlatego tak ważne jest przesadzanie palm. Do uprawy tak egzotycznych roślin dobrze jest używać specjalnych podłoży i nawozów, które umieszcza się na dnie doniczki. Dzięki temu zapewnimy roślinie zdrowy i dobry rozwój, co będzie owocowało tym, że palma będzie niesamowicie cieszyła nasze oczy swym pięknym widokiem.

Czy trzeba czyścić liście palm?

Palmy mają piękne i duże zielone liście, o które dobrze jest odpowiednio dbać, dzięki czemu mogą one rosnąć zdrowo i długo. Z liści palm usuwa się przede wszystkim kurz i można to zrobić za pomocą zwilżonej ściereczki. Jeśli rośliny są niewielkich rozmiarów, to warto wsadzić je do wanny i tam bez problemu da się przemyć im liście. Należy pamiętać, że liści palm nie wolno nabłyszczać, gdyż mogą wtedy to źle znieść.

Czy można zmienić stanowisko palm?

Palmy nie przepadają za tym, by zmieniać im stanowisko, w którym rosną od początku. Jednak gdy już jest taka potrzeba, to dobrze jest zrobić to w miarę stopniowo tak, żeby roślina mogła się do tego przyzwyczaić. Gdy nie ma takiej potrzeby, to zaleca się, by palma mogła rosnąć w danym miejscu, w którym została postawiona zaraz po przyniesieniu do domu.

Dobrze jest trzymać palmę, w takiej doniczce, która jest na tyle duża, by mogła pomieścić jej ogromne korzenie. Należy też pamiętać, by przesadzać palmę co roku na wiosnę, zwłaszcza gdy jest to młoda roślina. Palma, która jest już starsza, może być przesadzana co trzy lub cztery lata. Warto dodać, że palmę można bez problemu kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym, są one także dostępne w marketach budowlanych w dziale z ogrodem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Palmy.

Comments are closed.