Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Czy ubezpieczenie samochodu jest konieczne?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Szukając metod na to, aby podróżowanie naszym samochodem było jeszcze bardziej komfortowe warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie samochodu. W Polsce każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia OC. Jakie inne opcje możemy wybrać?

Ubezpieczenie AC i Assistance – czym są?

Ubezpieczenia Autocasco oraz Assistance to dodatkowe ubezpieczenia samochodu – nie mamy obowiązku ich kupowania, jednak wielu właścicieli samochodów decyduje się na ten krok. Autocasco to ubezpieczenie pozwalające na pokrycie kosztów naprawy naszego samochodu lub też odzyskanie części jego wartości po kradzieży czy całkowitej szkodzie. Oczywiście wytyczne i kwoty związane z odszkodowaniami są ściśle powiązane z marką samochodu, jego data produkcji oraz przebiegiem – opcja ta jest świetna szczególnie dla nowych, fabrycznych samochodów. AC pozwala również na naprawę samochodu, kiedy został on uszkodzony w wyniku sił naturalnych (np. gradobicia czy pożaru). Istotne w przypadku AC jest to, że możemy dopasować wysokość konkretnych kwot do naszych potrzeb – wpływa to na wysokość rocznej składki. Ubezpieczenie samochodu AC znajdziemy w większości towarzystw ubezpieczeniowych. 

Ubezpieczenie samochodu w czasie podróży

Assistance to świetne rozwiązanie dla osób, które wiele podróżują – takie ubezpieczenie samochodu pozwoli nam na wezwanie pomocy w czasie awarii, odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu, jak również na zapewnienie nam noclegu czy samochodu zastępczego. Dzięki assistance z większym spokojem wyruszać będziemy w podróż, nie martwiąc się o ewentualne usterki. Co ciekawe, ubezpieczenia assistance występują nie tylko w opcji drogowej – to często ubezpieczenie ogólne, które pozwala nam na korzystanie z pomocy w razie niespodziewanych wypadków. 

Comments are closed.

nstam.org enrepublic.pl solqro.org