Ad
Ad
Ad
Motoryzacja

Ubezpieczenie motocykla – wysokość składek, zniżki, kary

Pinterest LinkedIn Tumblr

Według polskiego prawa, każdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do corocznego odnawiania polisy OC. Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla? W jakich sytuacjach chroni Cię polisa? Sprawdź, co każdy właściciel motocykla powinien wiedzieć na temat ubezpieczeń komunikacyjnych.

Podstawowe ubezpieczenie motocykla

Każdy zarejestrowany pojazd mechaniczny musi być objęty ochroną w ramach OC. Dzięki polisie każda poszkodowana w wypadku czy kolizji osoba może otrzymać środki na naprawę pojazdu czy rehabilitację z polisy sprawcy. Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest na rok. Luka między polisami oznacza kary finansowe.

Ubezpieczenie motocykla możesz kupić w biurze towarzystwa, multiagencji albo przez Internet. W sieci znajdziesz proste w obsłudze porównywarki umożliwiające sprawne porównanie ofert i wybór najtańszej opcji.  Wydaje Ci się, że im droższa oferta, tym lepszą ochronę ubezpieczyciel gwarantuje? Nic bardziej mylnego! Zakres ubezpieczenia OC określa ustawa. Oznacza to, że warunki zapisane w umowach sporządzonych przez różne towarzystwa są niemal identyczne. Mimo tych podobieństw, ceny poszczególnych usług mocno się różnią. Aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów, warto znaleźć najtańszy wariant.

Cena OC

Wysokość składki za ubezpieczenie OC uzależniona jest od wielu czynników związanych z pojazdem (marką, modelem, rokiem produkcji, pojemnością silnika, mocą) oraz właścicielem (wiekiem, doświadczeniem, miejscem zamieszkania). Kierowcy z długoletnim stażem mogą liczyć na specjalne zniżki za bezszkodową jazdę przyznawane na podstawie systemu bunus-malus.

Przezorny podwójnie ubezpieczony

Większość odpowiedzialnych właścicieli kosztownych pojazdów decyduje się rozszerzyć podstawową ochronę o nieobowiązkowe polisy: autocasco, assistance i NNW. Dodatkowe ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę w wielu nieprzewidzianych, losowych sytuacjach.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje developer.com zobacz