Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Stolarka okienna – okna aluminiowe czy PCV?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna aluminiowe czy PCV – z tym pytaniem próbuje poradzić sobie wiele osób, które stoją przed koniecznością wymiany okien. Nie łatwo jest podjąć ostateczną decyzję, chociaż w końcu trzeba będzie zdecydować się na dany model okien dla domu lub firmy.

Okna aluminiowe czy PCV – kiedy je wymienić?

Kiedy najlepiej wymieniać okna? Wtedy, kiedy na dworze nie ma ekstremalnie niskich temperatur. W zimie nie należy wymieniać okien – chyba, że są to jakieś wyjątkowe przypadki. Kiedy najlepiej wymieniać okna? Wtedy, kiedy ich stan technologiczny budzi jakiekolwiek wątpliwości lub doszło do uszkodzenia obudowy okiennej, przeszklenia okiennego. W dawnych czasach okna wymieniało się raz na dwadzieścia, trzydzieści lat. Nowoczesne okna (bez względu na materiał wykonania) mogą pochwalić się nieco dłuższą żywotnością. Jeżeli ktoś ma stare okna, to może zdecydować się na wymianę na nowe, lepsze modele.

Czy trzeba wymienić całe okno?

Czasem może się okazać, że nie zawsze będzie trzeba wymieniać całe okno. Może wystarczy tylko wymiana pękniętej uszczelki, dzięki czemu komfort mieszkania zdecydowanie się poprawi. Jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy, powinien skorzystać z porady specjalistów. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy uszczelki faktycznie straciły na swej jakości. Specjaliści pomogą również w dobraniu odpowiednich uszczelek. Sami nie będziemy musieli się z tym męczyć. Okna aluminiowe czy PCV – wybór nie jest łatwy, ale po dokonaniu odpowiedniej analizy uda się podjąć rzetelną decyzję na wiele lat.

Comments are closed.