Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Cellulit – pożegnaj się z nim dzięki tym 5 zabiegom

Pinterest LinkedIn Tumblr

Cellulit to powszechna przypadłość, z którą zmaga się nawet 90% kobiet. Objawia się charakterystycznymi nierównościami na skórze. Wynika z nieprawidłowości w obrębie podskórnej tkanki tłuszczowej. Chociaż pomarańczowa skórka może przytrafić się każdemu, nie musi się Tobie podobać. Jeśli chcesz pożegnać cellulit w mało inwazyjny i stosunkowo szybki sposób, sprawdź, jakie zabiegi mogą Ci w tym pomóc.

Redukcja cellulitu przy pomocy mikrofal

Innowacyjna technologia zimnych mikrofal stanowi idealne narzędzie do redukcji cellulitu oraz usuwania opornego tłuszczu. Wykazuje wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych, dlatego aż 80% energii przenika przez skórę i wprowadza zmiany w tkance podskórnej. Mikrofale w kontrolowany sposób docierają do komórek tłuszczowych, znajdujących się na różnych głębokościach. Urządzenie dysponuje dwiema głowicami, które dostosowane są do penetracji skóry na różnych obszarach ciała. Głowica przeznaczona do płytszej warstwy skóry służy do usuwania cellulitu oraz kompleksowego ujędrniania – poprawia mikrokrążenie i pobudza organizm do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny.

Masaż podciśnieniowy na cellulit

Profesjonalny masaż podciśnieniowy, czyli endermologia, to jeden z najpopularniejszych zabiegów na cellulit, z jakich skorzystasz w Klinice Miracki na warszawskim Żoliborzu. Wyróżnia się niską inwazyjnością oraz wysoką skutecznością przy zastosowaniu serii zabiegów. Endermologia polega na masażu mechanicznym, wykorzystującym podciśnienie oraz działanie elektronicznie sterowanych rolek. Podczas zabiegu skóra zostaje dotleniona i poprawia się jej mikrokrążenie. Intensywny masaż likwiduje zastoje limfatyczne i obrzęki. Działa zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. Endermologia może zahamować proces powstawania cellulitu, ale też cofnąć powstałą już pomarańczową skórę.

Usuwanie opornego cellulitu przy pomocy fali akustycznej

Fala akustyczna, nazywana też falą uderzeniową, to jedna z najbardziej efektywnych nieinwazyjnych terapii antycellulitowych. Wykazuje wysoką skuteczność nawet w zaawansowanych stadiach cellulitu. Celem fali uderzeniowej jest wprawienie komórek tkanki łącznej w drgania, co wpływa na poprawę napięcia i elastyczności skóry oraz rozbicie powierzchniowych złogów tłuszczu odpowiedzialnych za powstawanie pomarańczowej skórki. Zniszczone komórki zostają usunięte z organizmu przez układ limfatyczny, który zostaje wzmocniony i usprawniony przez falę akustyczną. Optymalne efekty pojawiają się po serii zabiegów.

Antycellulitowa mezoterapia igłowa

Pomocna w usuwaniu cellulitu okazuje się również mezoterapia igłowa. Zabieg ten polega na zastosowaniu specjalnego preparatu o działaniu destrukcyjnym wobec podskórnych komórek tłuszczowych. Ponadto neutralizuje toksyczne substancje, które przyczyniają się do powstawania pomarańczowej skórki. Bogaty w aminokwasy i cukrowce preparat poprawia mikrokrążenie i usprawnia drenaż limfatyczny, wpływa korzystnie na odbudowę białek tworzących macierz komórkową oraz likwiduje wolne rodniki.

Laserowe usuwanie cellulitu

Laser przenika przez skórę bez naruszania naskórka i uszkadza komórki, które tworzą cellulit. Rozbite komórki tłuszczowe usuwane są przez organizm na drodze naturalnych procesów. Jednocześnie rozgrzewa głębokie warstwy skóry właściwej, pobudzając je do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i jędrna, a warstwa tłuszczu cieńsza. To wszystko przyczynia się do wyrównania struktury skóry i redukcji cellulitu.

Jeśli szukasz specjalisty, który pomoże Ci w pozbyciu się cellulitu, odwiedź tę stronę – znajdziesz tu listę zaufanych klinik medycyny estetycznej.

Comments are closed.