Ad
Ad
Ad
Zdrowie i uroda

Hybrydowa metoda zdobienia paznokci

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zdobienie paznokci to rodzaj sztuki – w obecnych czasach paznokcie są zdobione nie tylko kolorowymi lakierami, ale również malutkimi naklejkami, barwnymi szkiełkami, cekinami czy specjalną masą plastyczną, formowaną w dowolnie wybrany kształt.
Tego typu manicure nie tylko zdobi paznokcie, ale może być także dodatkiem do zamierzonej stylizacji.

Manicure i pedicure

Malowaniem paznokci na dowolnie wybrany kolor zajmowali się już starożytni Chińczycy, Egipcjanie oraz Inkowie. Ten rodzaj zdobienia ciała przysługiwał najczęściej osobom z możnych rodów, królom czy innym osobistościom. Do zdobienia używano różnych barwników w kolorze czerwonym, ponieważ to właśnie ten kolor był zarezerwowany dla szlachetnie urodzonych.

Lakier do paznokci

W czasach obecnych zdobienie paznokci stało się nie tylko powszechne, a wręcz pożądane, ponieważ ładne i zadbane paznokcie są dopełnieniem stylizacji lub jej dominującym elementem.Malowaniem paznokci można zając się osobiście, z pomocą drugiej osoby lub oddać się w „zręczne ręce” Profesjonalnej manikiurzystki, która zadba o estetykę naszych paznokci oraz pomoże wybrać kolor i dodatkowe zdobienia.

Lakier do paznokci możemy podzielić na dwa rodzaje:

– tradycyjny – lakier nałożony na płytkę paznokcia musi samoczynnie zastygnąć,
– hybrydowy – nałożony lakier należy utwardzić za pomocą lampy UV lub LED.Pierwszy rodzaj znany jest powszechnie – w drogeriach znajdziemy szeroki wybór lakierów w wielu kolorach, odcieniach oraz pojemnościach. Są to produkty niedrogie, ogólnie dostępne i nieskomplikowane w użyciu. Lakiery hybrydowe natomiast mogą występować w trzech rodzajach:
– jako jednofazowe – w pojemniku znajduje się jednocześnie baza, pigment oraz utrwalacz. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci tego typu lakierem jest powszechna wśród osób samodzielnie wykonujących manicure hybrydowy,
– dwufazowe – w zestawie znajdują się dwie buteleczki, w jednej z nich jest baza, natomiast w drugiej właściwy kolor,
– trójfazowe – komplet zawiera trzy flakoniki: bazę, lakier właściwy oraz utwardzacz. Należy zaznaczyć, że bez względu na rodzaj lakieru hybrydowego, każdą nałożona warstwę trzeba utwardzić światłem lampy UV. Po tym zabiegu manicure staje się niezwykle trwały i może przetrwać w dobrym stanie nawet przez kilkadziesiąt dni.

Efektowna metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Lakiery hybrydowe można znaleźć w każdej drogerii, jednak decydując się na zakup wybranych kolorów, zwróćmy uwagę na markę produktu. Marka jest wyznacznikiem jakości i trwałości danego lakieru, dlatego też warto zasięgnąć informacji na temat technicznych właściwości wybranego lakieru.

Oprócz nałożenia koloru wybranego lakieru hybrydowego, paznokcie możemy ozdobić drobnymi naklejkami, paciorkami czy innymi dekoracjami. Paznokcie mogą być również pomalowane w wybrany wzorek ręcznie lub przy pomocy szablonu co podnosi jego estetykę i zachwyca swoją oryginalnością.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda hybrydowa zdobienia paznokci.

Comments are closed.

ec-group.com.pl zobacz wiecje https://wspieramrozwoj.pl/zakup-samochodu-a-ubezpieczenia-jak-wybrac-najlepsza-opcje/