Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Nowoczesny taras w ogrodzie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Elegancki taras w ogrodzie to nic innego jak przedłużony podest, który pozwala na lepsze i bardziej funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej blisko zieleni. Taras w ogrodzie to najczęściej propozycja dla osób posiadających wąskie i długie ogrody w zabudowie szeregowej. Jak zaprojektować wygodne miejsce do relaksu, z którego korzystać będą wszyscy domownicy?

Taras w ogrodzie pełen inspiracji

Jedną z najprostszych metod na zaprojektowanie wygodnego miejsca wypoczynkowego jest wykorzystanie klasycznych mebli wypoczynkowych, takich jak sofa narożna czy leżanki ogrodowe. Taras w ogrodzie warto wyposażyć w meble technorattanowe – w kolekcjach topowych producentów bez trudu znajdziemy wymienione elementy. Warto wiedzieć, że meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych – wynika to przede wszystkim z ich elegancji, ale też wysokiej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, uszkodzenia mechaniczne. Taras w ogrodzie nabierze wyjątkowego charakteru, jeśli zdecydujemy się na połączenie kilku mebli: sofy narożnej, stolika kawowego, wygodnego fotela z profilowanymi podłokietnikami. 

Duża popularność mebli technorattanowych wynika z ich struktury – są lekkie, co jest zasługa aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Wierzch pokrywa plecionka syntetyczna w szerokiej gamie kolorów, która wygląda idealnie nawet po wielu latach użytkowania. 

Taras w ogrodzie z parasolem 

Dobrym pomysłem jest zakupienie parasola na nasz taras w ogrodzie. Parasole ogrodowe dostępne są dzisiaj w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów, wiele z nich posiada kilka punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Parasole osadzone są na podstawach do wkopania w ziemię, jak również do zastosowania na gładkich powierzchniach tarasu. 

Comments are closed.