Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Kuchnie w dobrym stylu

Pinterest LinkedIn Tumblr

W jakim stylu powinna zostać urządzona kuchnia? Jest to pytanie na które nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależne od charakteru danej osoby, czy też wszystkich domowników. Kuchnie powinny być urządzone w takim stylu, aby stworzyć pomieszczenia funkcjonalne i estetyczne.

Zmiksowane wnętrza

Kuchnie w stylu eklektycznym stanowią bardzo ciekawą propozycję. Dlaczego? Ponieważ stanowią miks najróżniejszych stylów. Taka propozycja stworzona jest dla osób, które nie mogą zdecydować się na jeden styl. Przy czym trzeba uważać na to, jakie elementy są ze sobą zestawiane, żeby nie doprowadzić do przeładowania całego wnętrza. Jeżeli dojdzie do takich sytuacji, to na pewno nikt nie będzie chciał z przyjemnością w takiej kuchni przebywać. Styl eklektyczny najczęściej stanowi pomieszanie trendów awangardowych, nowoczesnych oraz loftowych. Często można spotkać też style zestawione z trendami rustykalnymi lub klasycznymi.

Zagracone kuchnie

Kuchnia w stylu klasycznym stanowi często wrażenie zagraconych, zaniedbanych. Chociaż tak naprawdę nie jest, jeżeli ktoś przyjrzy się temu wnikliwie. Takie wrażenie można odnieść przez to, że wszystko stoi na blatach, na zewnątrz. Sprzęty kuchenne są wyeksponowane. Dzięki temu całe wnętrze sprawia wrażenie przytulniejszego, cieplejszego. Podobnie jest z dodatkami, które stanowią cały sens kuchni urządzonej w stylu klasycznym. Pomieszczenia kuchenne urządzone w tym stylu posiadają najczęściej zabudowę drewnianą, wykonaną w ciemnych odcieniach kolorystycznych. 

Comments are closed.