Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Garnki do indukcji – trwałe garnki do nowoczesnych kuchni

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas aranżowania nowoczesnych kuchni, zdecydowana większość z nas poszukuje innowacyjnych sprzętów AGD. Jednym z najchętniej wybieranych jest kuchenka indukcyjna. Kuchenki pozwalają na wyeliminowanie gazu z kuchni, a dodatkowo świetnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Aby móc je użytkować konieczne są garnki do indukcji. Jak je rozpoznać?

Trwałe i funkcjonalne garnki do indukcji

Płyty indukcyjne pozwalają na przygotowywanie posiłków w innowacyjny sposób – aby jednak było to możliwe konieczne są garnki do indukcji. Nowoczesne garnki tego typu rozpoznamy po cewce indukcyjnej – symbol ten umieszczony jest zarówno na dnach garnków, jak i na opakowaniach kompletów. Szukając idealnego zestawu, warto pamiętać, że producenci proponują komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów. W ten sposób możliwe jest dopasowanie zestawu do swoich potrzeb. Garnki do indukcji powinny być także dopasowane do rodzaju kuchenki który posiadamy – istotne jest, aby średnica pól grzewczych była taka sama, co średnica garnków. Garnki do indukcji tworzone są z różnorodnych materiałów: stali nierdzewnej, żeliwa, ceramiki. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się komplety stalowe.

Stalowe garnki do indukcji

Garnki stalowe ze stali nierdzewnej 18/10 to idealny wybór do każdej kuchni – garnki takie zabezpieczone są przed działaniem korozji, odkształcaniem, wysokim temperaturom. W dnach garnków umieszczono aluminiowe dyski, które pozwalają na znacznie szybsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz, co przekłada się na szybsze przygotowywanie potraw. Garnki stalowe posiadają uchwyty i rączki, tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi płynami.

 

 

 

Comments are closed.