Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Ubranka dla niemowląt? Rodzicu, o tym musisz pamiętać, robiąc zakupy!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kupowanie ubranek dla niemowlaka to jedno z najprzyjemniejszych zadań przyszłego rodzica. Piękne kolory, wzory i najnowsze trendy to główne kryteria, którymi kierują się rodzice podczas zakupów. Nie zawsze jednak to, co piękne i modne jest bezpieczne i wygodne w noszeniu dla najmłodszych. Na co zwrócić uwagę podczas kompletowania ubranek dla dziecka?

Wygoda noszenia

Odpowiedni krój ubranka warunkuje wygodę jego noszenia. Skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień. Ubranka dla niemowląt nie powinny zatem uciskać ani obcierać okolic szyi, pachwin, pach lub okolic pępka. Obecność ściągaczy w okolicach kostek lub nadgarstków może powodować rozdrażnienie i płaczliwość. Z uwagi na to, że małe dziecko dużo czasu spędza w pozycji na wznak, wszelkie twarde elementy takie jak guziki, suwaki lub haftki na plecach mogą podrażniać skórę.

Rozmiar ubranek dla niemowlaka powinien być adekwatny do jego wagi i długości. Zbyt małe ciuszki mogą krępować ruchy, uciskać i podrażniać części ciała. Z kolei zbyt duże ubrania mogą utrudniać poruszanie i przemieszczanie się malucha. Za długi rękaw utrudnia chwytanie przedmiotów.

Bezpieczeństwo

Wszelkie certyfikaty na ubrankach dziecięcych mają na celu potwierdzić, że dany produkt jest bezpieczny dla dziecka. Każdy kraj nakłada na producentów odzieży różne wymagania. Podczas wyboru ubranek w sklepie każdy rodzic powinien zwrócić uwagę czy dana rzecz posiada na metce takie oznaczenie jak: „Bezpieczne dla dziecka” lub „ Oeko-Tex Standard 100 Tekstylia godne zaufania”.

Obecność małych twardych elementów takich jak guziki lub haftki powinna skłonić rodzica do sprawdzenia sposobu ich przymocowania do ubranka. Słabo przyszyty guzik może się oderwać i niemowlę mogłoby się nim zakrztusić. Należy również zwrócić uwagę na to czy ubranka dla niemowląt nie posiadają niklowanych elementów, które często wywołują alergie.

Jakość tkaniny

Ubranka dla niemowląt powinny być wykonane z naturalnych materiałów o wysokiej jakości. Bawełna, len, jedwab lub wełna powinny stanowić co najmniej 80% składu całego produktu. Naturalne tkaniny zapobiegają poceniu skóry oraz warunkują utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.

Gramatura tkaniny ma również duże znaczenie. Wiąże się ona z grubością i wytrzymałością materiału. Materiał o wysokiej gramaturze będzie idealny na bluzy i cieplejsze dresy, materiały o niższej gramaturze sprawdzają się w przypadku letnich ubranek i bielizny.

Bezpieczeństwo i komfort to jedne z najważniejszych potrzeb małego człowieka. Ubrania, w które ubieramy dzieci, oprócz walorów estetycznych, powinny być bezpieczne i wygodne w noszeniu. Warto również zwracać uwagę na jakość i skład tkaniny, z której wykonane zostało ubranko.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Ubranka dla dzieci.

Comments are closed.