Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Polisy ubezpieczeniowe stanowią ważny filar naszego bezpieczeństwa i komfortu – zdecydowana większość z nas decyduje się na polisy zdrowotne i na życie, ale też na ubezpieczenie naszego mienia: mieszkania, domu, samochodu, roweru. Opcją chętnie wybieraną przez rodziców małoletnich dzieci jest ubezpieczenie szkolne. Jak ono działa i co obejmuje? Czy jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie szkolne – dobrowolna polisa dla dziecka

Ubezpieczenie szkolne to niż innego jak polisa dedykowana dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym – polisa taka jest dobrowolna, jednak jej wykupienie pozwala na większy komfort i optymalną opiekę nad dzieckiem. Polisy szkolne sprzedawane są w placówkach oświatowych wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – wielu rodziców korzysta z tej opcji, nie zastanawiając się jednak nad tym, że samodzielnie wybrana polisa pozwoliłaby również na wybranie odpowiednich kwot ubezpieczenia. Gotowe ubezpieczenie szkolne przygotowane przez placówkę nie daje takiej możliwości.

Decydując się na samodzielnie wykupienie ubezpieczenia szkolnego dla dziecka warto wiedzieć, że polisa taka obejmuje określony przedział czasu – najczęściej jest to okres od pierwszego września do ostatniego dnia wakacji. Wiele osób pyta, czy ubezpieczenie szkolne pozwala na uzyskanie odszkodowania wyłącznie za wypadki mające miejsce na terenie szkoły? Okazuje się, że nie – polisa działa kompleksowo i pozwala na ochronę dziecka zarówno w szkole, jak i w domu, podczas zabaw blisko domu czy w czasie wakacyjnych wyjazdów. 

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Polisa dla dziecka to ubezpieczenie przed nieszczęśliwymi wypadkami oraz śmiercią ubezpieczonego. W praktyce możliwe jest więc odzyskanie kosztów leczenia dziecka po wypadku, ale też sfinansowanie korepetycji, jeśli dziecko nie może uczestniczyć w lekcjach przez okres nie krótszy niż siedem dni. 

Comments are closed.

https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/