Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak zaaranżować stół w jadalni?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Każdy posiłek powinien być czasem, który spędzamy w gronie rodziny czy partnera. To czas, w którym nie powinniśmy się spieszyć czy poganiać – poza doskonałym jedzeniem możemy wtedy na spokojnie porozmawiać. Odpowiednia aranżacja stołu pozwoli na jeszcze przyjemniejsze przesiadywanie we wspólnym gronie. Oto kilka wskazówek, które z pewnością przydadzą się podczas nakrywania stołu dla domowników czy gości.

Elegancki stół – wybierz piękne sztućce!

Jedną z najbardziej oczywistych ozdób stołu są sztućce. Szukając idealnego kompletu, warto zwrócić uwagę na komplety proponowane przez topowych projektantów. Nowoczesne sztućce inspirowane są obecnymi trendami: bez trudu znajdziemy sztućce świetnie wpisujące się w skandynawskie klimaty, jak i sztućce dekorowane pięknymi ornamentami. Sztućce mogą posiadać nieco wydłużone rękojeści co sprawia, że wydają się smuklejsze. Istotne jest to, aby sztućce stabilnie leżały w dłoniach i były prawidłowo wyważone.

Dekoracje stołu – serwetki, obrusy, bieżniki

Podstawową dekoracją stołu jest bez wątpienia obrus. Szukając ciekawych obrusów, bez trudu znajdziemy produkty zdobione kwiatami, dedykowane na konkretne święta. Ciekawym zabiegiem może być też wykorzystanie białego obrusu oraz kolorowego bieżnika. Dekoracją są też serwetki. Jak złożyć serwetkę na sztućce? Istnieje wiele niebanalnych form składania serwetek. Jedną z popularniejszych (i stosowanych w restauracjach) jest stworzenie z serwetki funkcjonalnej kieszonki, w której mieści się nóż, widelec i łyżka. Po „odpakowaniu” takiej kieszonki serwetka może być położona na kolanach czy na stole. Wiele osób ceni sobie urok klasycznych serwet z materiału. Warto przed dekoracją stoły wyprasować takie serwetki, aby uniknąć nieestetycznych zagnieceń.

 

Comments are closed.