Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Czy okna panoramiczne to dobry wybór?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Okna panoramiczne cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – są chętnie wybierane jako uzupełnienie dla klasycznych domów jednorodzinnych, ale też domów szeregowych czy przeszkleń w budynkach publicznych. Jakie są zalety okien tego typu? Co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto postawić na okna panoramiczne?

Budując nowoczesny dom, warto zadbać o wszystkie jego elementy oraz ich spójność. Okna panoramiczne są jednymi z najchętniej wybieranych – dają poczucie przestrzeni, sprawiają, że wnętrza są znacznie lepiej doświetlone. Wiele osób zastanawia się, czy okna panoramiczne, poza elegancją, zapewnią również odpowiedni poziom ochrony przed niskimi temperaturami? Zdecydowanie tak – okna takie konstruowane są w taki sposób, aby jak najlepiej chronić przed chłodem i uciekaniem ciepłego powietrza z wnętrza domu. Okna panoramiczne posiadają kilka szyb, które są wklejane na całej swojej długości w ramę – znacząco poprawia to właściwości termiczne. Okna panoramiczne „otwierają” salon na taras lub ogród – w praktyce oznacza to, że dzięki nim przestrzeń optycznie się zwiększa, a my możemy cieszyć się widokiem ogrodu bez konieczności wychodzenia z pomieszczenia. Warto wspomnieć, że szkło w oknach tego typu jest specjalnie klejone – w razie rozbicia nie rozpada się ono na kawałki.

Okna panoramiczne – miejsce i sposób montażu

Najlepszym rozwiązaniem przy oknach panoramicznych jest ich ekspozycja południowa – w ten sposób możliwe jest naturalne doświetlenie salonu, ale też wykorzystanie energii słonecznej do ogrzania pomieszczenia. Niezwykle istotne jest to, aby okna panoramiczne były zamontowane w prawidłowy sposób i z dużą precyzją. Prawidłowe osadzenie w murach domu i izolacja pozwolą na niwelowanie strat ciepła. Okna panoramiczne mogą być dodatkowo wyposażone w rolety, które ochronią wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem.

 

 

Comments are closed.