Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaki warto wybrać tusz HP?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Drukarki znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Hewlett-Packard cieszą się dużą popularnością klientów. Nic dziwnego. To bardzo solidne i funkcjonalne urządzenia. W niniejszym tekście nie będziemy jednak opisywać zalet takich sprzętów. Podpowiemy natomiast, jakie tusze HP warto zakupić, aby być zadowolonym z wydruku.

Postaw na oryginalny produkt

Wiele osób będzie polecać tylko oryginalne tusze bezpośrednio od producenta HP. W przypadku, kiedy drukuje się mało dokumentów, ale bardzo ważna jest ich czytelność, a więc wysoka jakość, wtedy faktycznie opłaca się wybrać takie przetestowane środki barwiące. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że ich koszt jest spory.

Pamiętajmy, że firma Hewlett-Packard sprytnie wymyśliła, jak zarobić na sprzedaży własnych materiałów eksploatacyjnych. Okazuje się bowiem, że mając w domu tanią, prostą w obsłudze, drukarkę, trzeba z czasem kupić tusze HP w wysokiej cenie. Lepiej więc zdecydować się na bardziej nowoczesny i droższy sprzęt atramentowy. Wówczas za oryginalny tusz zapłacimy mniej.

Zamienniki HP

Jeśli jednak nie mamy wystarczająco pieniędzy w w naszym portfelu, a musimy drukować często i w dużych ilościach, wtedy warto dobrać zamienniki. Są to polecane produkty stworzone przez inne firmy istniejące od lat na rynku, ale jak najbardziej kompatybilne z konkretnymi modelami od HP.

Stanowią więc bez wątpienia dobrą alternatywę dla tuszów HP, a ich atrakcyjna cena jest aż o kilkadziesiąt procent niższa. Oczywiście to nie jest ich jedyna zaleta. Wybierając je, użytkownik można liczyć na większą ilość płynnego środka barwiącego, który przechowywany jest w specjalnej kasecie. Właśnie dlatego zamienniki okazują się być bardzo wydajne.

Warto dodać, że poza zamiennikami, oferowane są w także w okazyjnej cenie tzw. tusze regenerowane. Charakteryzują się one właściwościami ekologicznymi – kiedy zużyjemy oryginalne tusze HP, nie trzeba pozbywać się pojemnika. Możemy go wyczyścić, a następnie napełnić nowym środkiem. W ten sposób nie przyczyniamy się do powstawania kolejnych odpadów zagrażających środowisku.

Tusz a toner – dwa różne pojęcia

Na koniec należy jeszcze wyjaśnić, że tusz to coś innego niż toner. Laicy, a także osoby, które dopiero zamierzają kupić drukarkę, mylą te określenia. Tusze są przeznaczone tylko do urządzeń atramentowych. Mają płynną konsystencję. Z kolei tonery są dostępne w formie proszku i można je stosować w drukarkach laserowych. Znające owe różnice, bez problemu i szybciej dobierzemy dane produkty, na pewno pasujące do naszego modelu sprzętu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do marki HP.

Comments are closed.