Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaki warto wybrać tusz HP?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Drukarki znanej na całym świecie amerykańskiej firmy Hewlett-Packard cieszą się dużą popularnością klientów. Nic dziwnego. To bardzo solidne i funkcjonalne urządzenia. W niniejszym tekście nie będziemy jednak opisywać zalet takich sprzętów. Podpowiemy natomiast, jakie tusze HP warto zakupić, aby być zadowolonym z wydruku.

Postaw na oryginalny produkt

Wiele osób będzie polecać tylko oryginalne tusze bezpośrednio od producenta HP. W przypadku, kiedy drukuje się mało dokumentów, ale bardzo ważna jest ich czytelność, a więc wysoka jakość, wtedy faktycznie opłaca się wybrać takie przetestowane środki barwiące. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że ich koszt jest spory.

Pamiętajmy, że firma Hewlett-Packard sprytnie wymyśliła, jak zarobić na sprzedaży własnych materiałów eksploatacyjnych. Okazuje się bowiem, że mając w domu tanią, prostą w obsłudze, drukarkę, trzeba z czasem kupić tusze HP w wysokiej cenie. Lepiej więc zdecydować się na bardziej nowoczesny i droższy sprzęt atramentowy. Wówczas za oryginalny tusz zapłacimy mniej.

Zamienniki HP

Jeśli jednak nie mamy wystarczająco pieniędzy w w naszym portfelu, a musimy drukować często i w dużych ilościach, wtedy warto dobrać zamienniki. Są to polecane produkty stworzone przez inne firmy istniejące od lat na rynku, ale jak najbardziej kompatybilne z konkretnymi modelami od HP.

Stanowią więc bez wątpienia dobrą alternatywę dla tuszów HP, a ich atrakcyjna cena jest aż o kilkadziesiąt procent niższa. Oczywiście to nie jest ich jedyna zaleta. Wybierając je, użytkownik można liczyć na większą ilość płynnego środka barwiącego, który przechowywany jest w specjalnej kasecie. Właśnie dlatego zamienniki okazują się być bardzo wydajne.

Warto dodać, że poza zamiennikami, oferowane są w także w okazyjnej cenie tzw. tusze regenerowane. Charakteryzują się one właściwościami ekologicznymi – kiedy zużyjemy oryginalne tusze HP, nie trzeba pozbywać się pojemnika. Możemy go wyczyścić, a następnie napełnić nowym środkiem. W ten sposób nie przyczyniamy się do powstawania kolejnych odpadów zagrażających środowisku.

Tusz a toner – dwa różne pojęcia

Na koniec należy jeszcze wyjaśnić, że tusz to coś innego niż toner. Laicy, a także osoby, które dopiero zamierzają kupić drukarkę, mylą te określenia. Tusze są przeznaczone tylko do urządzeń atramentowych. Mają płynną konsystencję. Z kolei tonery są dostępne w formie proszku i można je stosować w drukarkach laserowych. Znające owe różnice, bez problemu i szybciej dobierzemy dane produkty, na pewno pasujące do naszego modelu sprzętu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie tusze do marki HP.

Comments are closed.

zobacz więcej …. zobacz więcej …. zobacz więcej ….