Ad
Ad
Ad
Ciekawe

Jaka drukarka do domu?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Akcesoria do komputera stają się coraz bardziej rozbudowane. Na świecie coraz większą popularność zyskują drukarki 3D – jaka drukarka przyda się w domu, do amatorskiego użytku? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka podpowiedzi.

Typy drukarek

– Drukarki atramentowePrzystępne cenowo drukarki o uniwersalnym charakterze pozwalające na wydruki zdjęć, tekstu i kolorowych dokumentów.
– Drukarki laserowe monochromatyczneTańsze w eksploatacji niż wersja atramentowa. Umożliwiają bardzo szybkie wydruki bez użycia kolorów.
– Drukarki laserowe koloroweDroższy sprzęt wysokiej jakości. Ich zaletą jest połączenie szybkiego drukowania ze znakomitym poziomem odwzorowywania kolorów. Trzeba jednak liczyć się ze znacznie wyższym kosztem ich zakupu.
– Drukarka żelowaMało popularna wersja drukarek, korzystająca z żelu pigmentowego uzyskująca wydruki odporne na wilgoć i rozmazywanie.

Drukarka w domu – ważne cechy

Drukarka domowa różni się od tych profesjonalnych i nie potrzebuje takiej ilości funkcji, jak jej fachowe odpowiedniki. Na prywatne potrzeby, wystarczy kilka przydatnych opcji, z których korzysta się przy domowych wydrukach. Do przydatnych cech domowej drukarki należą: niewielkie gabaryty, lekkość, kompaktowość, obecność opcji skanowania, wydajność oraz możliwość połączenia sprzętu z siecią WiFi. Istotna będzie również, oszczędność w korzystaniu z pigmentu. Taką drukarką jest, na przykład canon pixma ts5150 tusz dozująca w bardzo umiarkowany sposób, generująca znaczne oszczędności.

Atramentowa czy laserowa? A może żelowa?

Aby wybrać drukarkę, dopasowaną do Twoich potrzeb, należy dokonać podstawowego rozstrzygnięcia zawartego w powyższym pytaniu. Biorąc pod uwagę technologię wydruku, można rozważać trzy, różne rozwiązania. Można kierować się, w tym wypadku, informacją o tym, że drukarki atramentowe sprawdzają się lepiej przy drukowaniu tekstów, a drukarki laserowe swoje najlepsze osiągi prezentują przy wydrukach zdjęć. Mało znaną, aczkolwiek ciekawą, opcją jest drukarka żelowa. Używa ona do wydruku żelu pigmentowego nadającego jej produktom lepszej od atramentowych odporności. Tym niemniej, bardziej popularne, drukarki atramentowe typu canon pixma ts5150 tusz wykorzystują w zadowalający sposób, czyniąc nawet atramentowe wydruki trwałymi. Innym czynnikiem, jaki warto rozważyć, jest sprawa ilości dziennych wydruków. Wydajność drukarki w znacznym stopniu zależy bowiem od tego z jakiej technologii korzysta. Przy większych potrzebach najlepiej postawić na sprzęt laserowy. Ostatnią kwestią, jest dostępność tuszu i jego zamienników. Przykładowo – tusz do drukarki canona pixmy ts5150 – kupisz w większości sklepów internetowych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hp deskjet 2630 tusz.

Comments are closed.