Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak wyposażyć kuchnię, by gotowanie było przyjemnością?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przyjemność płynąca z gotowania to nie tylko próbowanie nowych przepisów – to również możliwość wygodniejszego gotowania dzięki zastosowaniu wysokiej jakości garnków i patelni. Dzisiaj producenci proponują nam wiele intersujących rozwiązań, które warto wykorzystać we własnych kuchniach. Które z garnków i patelni okażą się dla nas najlepsze?

Trwałość i funkcjonalność w kuchni

Podstawowymi wymogami stawianymi garnkom w kuchniach jest ich trwałość i funkcjonalność – garnki muszą spełniać pokładane w nich oczekiwania. Istotne są przede wszystkim materiały: dzisiaj do produkcji garnków wykorzystywana jest przede wszystkim stal nierdzewna 18/10. Materiał ten jest wysoko odporny na odkształcanie, działanie wilgoci czy rdzy, wysokie temperatury. W przypadku patelni stosowana jest stal oraz konkretne powłoki ceramiczne, które pozwalają na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu, jak również minimalizują ryzyko przywierania pokarmów do dna patelni. Zestawy patelni zaskoczą nas również designem – zewnętrzne powłoki imitują naturalny granit. W przypadku patelni i garnków zastosowano profilowane, nienagrzewające się uchwyty. 

Noże, które pozwolą na swobodne gotowanie!

Istotnym elementem, którego nie może zabraknąć w naszych kuchniach, są noże. Możemy kupować je w zestawach lub też pojedynczo. Wśród polecanych modeli wymienia się noże, których ostrza wykonywane są ze stali nierdzewnej 18/10. Stal ta uszlachetniana jest chromem, molibdenem czy wanadem. Ostrza takie zabezpieczone są przed rdzewieniem czy kruszeniem, posiadają pewien stopień elastyczności. Noże uzupełnione są o trwałe rękojeści wykonywane z naturalnego, litego drewna lub też materiałów antypoślizgowych. Noże pozwolą nam na wygodne filetowanie, szatkowanie, krojenie. 

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/zdane-prawo-jazdy/ https://benkanejohns.com/sprawdz-jak-zabiegi-modelowania-ciala-wspomagaja-efekty-odchudzania/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/