Ad
Ad
Ad
Dom i wnętrze

Jak przy pomocy kwiatów zaaranżować eleganckie miejsce pracy?

Pinterest LinkedIn Tumblr

W pracy spędzamy bardzo wiele czasu. Warto zadbać, by wnętrza były przyjemne i sprzyjały skupieniu. Rośliny w biurze to idealny sposób na stworzenie eleganckiego i jednocześnie przyjaznego miejsca pracy. Jak wybrać kwiaty, które idealnie sprawdzą się w firmie?

Reprezentacyjne wejście

Klienci i kontrahenci, wchodząc do firmy zwracają uwagę na aranżację wnętrz. Eleganckie i gustownie zaaranżowane pomieszczenia to dobre świadectwo dla firmy. Do stworzenia ładnego lokalu warto wykorzystać rośliny, które sprawią, że będzie oryginalne i estetyczne.

W holu warto postawić rośliny, które są wysokie i strzeliste. Ustawione przy drzwiach palmy, beniaminki czy figowce warto posadzić w prostych, surowych donicach lechuza, które podkreślą elegancki, ale stonowany wystrój.

Na korytarzach można wykorzystać takie rośliny jak zamiokulkas, który jest rośliną bardzo odporną. Nie wymaga częstego podlewania i nawet gdy pracownicy zapomną na kilka dni o nim nie straci swojego uroku.

W miejscach, gdzie można pozwolić sobie na rozłożyste kwiaty pięknie będzie wyglądała monstera, której ogromne, podziurawione liście sprawiają niesamowite wrażenie. Czarna donica będzie wyjątkowo stylowa.

Na ścianach również warto umieścić kilka roślin. Sprawdzi się pnące epipremnum, dwukolorowa zielistka czy bluszcz. Są to rośliny łatwe w hodowli, a jednocześnie bardzo dekoracyjne, które mogą stworzyć ciekawe kompozycje.

Kolorowe parapety i biurka

Rośliny ustawione na parapetach ożywią surowe biura. Dzięki temu w pracy będzie dużo przyjemniej. Warto również pamiętać, że zielony kolor pomaga szybko się zrelaksować, a następnie skupić się na swoich zadaniach.

Wybierając rośliny na parapet warto zwrócić uwagę na kaktusy i sukulenty. Są to rośliny mało wymagające. Idealnie nadają się do miejsc, gdzie może zdarzyć się, że zostaną zapomniane. Donice lechuza w kształcie mis są idealne, by stworzyć w nich kompozycje z kilku kaktusów. Dzięki połączeniu różnych roślin aranżacja będzie interesująca i pełna barw.

Kwiatem, którego nie może zabraknąć w żadnym eleganckim biurze jest storczyk. Są to niezwykle gustowne i jednocześnie tajemnicze kwiaty, które zachwycają nas od lat.

Storczyk najlepiej czuje się i wygląda w prostych, wysokich donicach. Dzięki temu doniczka nie odciąga uwagi od rośliny, która jest pokazana w całej krasie. Donice lechuza z systemem nawadniania to idealny wybór. Storczyk, by pięknie kwitł musi być regularnie podlewany. Przesuszenie lub przelanie spowoduje opadanie kwiatów. System nawadniania w donicach lechuza pozwala roślinie pobierać tyle wody ile potrzebuje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.